Dary vody

Podprogram „Živé vody“
Dary vody

Podprogram je zaměřen na seniory, zejména seniorské kolektivy, jako jsou domovy a zařízení dlouhodobé i denní péče. Umožňuje seniorům strávit čas buď edukačními aktivitami (poznáváním vlastností a důležitosti vody v praktickém životě, třeba se zaměřením na pitný režim), nebo volnočasovými a pohybovými aktivitami, jako je výlet k řece či rybníku, pozorování krás přírody, péče o vodní zdroje apod. 

Nadační fond Severočeská voda chce podpořit vlastní projekty zařízení pro seniory, které jsou zaměřeny na vodu jako základní předpoklad života, ale i možnost relaxace a poznání.

Příklady podporovaných aktivit:

  • péče o vodu na pozemku/v areálu zařízení (zahrádka, jezírko, bylinkové záhonky, hydroponické pěstování rostlin apod.)
  • venkovní aktivity jako třeba výlet do přírodní rezervace, k rybníku, přehradě
  • edukace pitného režimu s možností vymýšlení a zkoušení vlastních receptů na osvěžující nápoje
  • přednášky na téma voda, ekologie apod.

Další programy

Krása vody

Podporujeme kulturní akce ve městech a obcích, které jsou zaměřené na cílenou pomoc sociálním projektům.
Více

Rychlá voda

Přispíváme na rekreační a závodní sportovní akce a aktivity dětí i dospělých. Chceme v severočeském regionu vychovat sportovce, pro které bude pohyb koníčkem.
Více

Chytrá voda

Vše začíná vzděláváním. Proto rádi podpoříme vzdělávací a osvětové projekty, které děti poučí například o vodě a ekologii, ale i o dalších oblastech života a vědění.
Více

Království vody

Podprogram „Chytré vody“
Vše začíná vzděláváním již od útlého věku. Rádi proto podpoříme projekty mateřských škol a školní skupin zaměřených na vodu.
Více

Svěží voda

Pomáháme financovat akce zaměřené na zlepšení prostředí ve městech a obcích. Podporujeme projekty na ochranu životního prostředí.
Více

Solidární pramen

Podprogram „Svěží vody“
Cílem podprogramu je jednorázová finanční pomoc v lokalitách poničených živelnou pohromou. Podprogram Solidární pramen byl poprvé aktivován dne 28. 6. 2021.
Více

Živá voda

Chceme pracovat s těmi, kteří pomáhají ostatním. Podporujeme proto charitativní akce a organizace, které se starají o blaho těch, co to opravdu potřebují.
Více